V Opolskie Gry Symulacyjne Sim_Olympics_2023 pod patronatem Prorektor ds. Collegium Medicum dr hab. Renaty Szyguły prof. UO oraz Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu dr Marty Sobery za nami.

W tegorocznej edycji, która odbyła się 6 czerwca 2023 r. udział wzięły Studentki II i III roku kierunku Pielęgniarstwo oraz Położnictwo.

Zadania były bardzo zróżnicowane m.in. zaniedbana pacjentka z czynnym krwawieniem z żylaków przełyku, przyjęcie pacjentki na oddział ginekologiczny czy przygotowanie pacjentki do zabiegu.

Tradycyjnie, jedno zadanie było na sali gimnastycznej gdzie uczestnicy musieli się wykazać umiejętnościami w wykonywaniu pojedynczych procedur, przeplatanych zadaniami sportowymi i sprawnościowymi. Dodatkowym utrudnieniem było wykonywanie tych czynności w kombinezonach geriatrycznych.

Do finału przeszły zespoły II roku Położnictwa i III roku Pielęgniarstwa, gdzie czekało zadanie, w którym należało podjąć działania na oddziale patologii noworodka, na którym to znalazły się bliźniaki z rotawirusem, odwodnione i z gorączką oraz ich przejęta mama.

Zwycięzcami V edycji edycji Gier Symulacyjnych okazały się Studentki III roku Pielęgniarstwa.

Tegoroczny poziom był niezwykle wysoki i bardzo wyrównany, gdzie o końcowych wynikach decydowały pojedyncze punkty.

Dziękujemy wszystkim studentkom za odwagę i udział w zawodach, dydaktykom za przygotowanie scenariuszy, pacjentom za wspaniałe odegranie swoich ról, zespołowi techników symulacji medycznej ze wsparciem kosmetologicznym za przygotowanie charakteryzacji naszych pacjentów oraz naszemu niezawodnemu fotografowi. Dziękujemy i do zobaczenia za rok! 🙂

Relacja z wydarzenia  w Radio Opole

PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ

Poniżej wybrane fotografie z przebiegu zawodów laughing